Vyberte si z profesionálních fotografií a grafiky v galerii obrazů nebo nahrajte vlastní fotku

Druhy tisku

Velikost obrazu

Velikost obrazu

Velikost obrazu

Doporučujeme, vybrat si velikost rámu z některé z našich předpřipravených varinat. Dodávka obrazu je rychlejší (cca do 5ti pracovních dnů) a také levnější než výroba rámu na míru, která je o něco málo dražší a trvá o pár dní déle.

Velikost obrazů může být od 20 x 20 cm klidně až po 150 x 300 cm.
Jsme schopni vyrobit i obrazy rozdělené na více částí a jiná specifická zadáníi výroby.
Pokud máte nějaký specifický požadavek, kontaktujte nás
na náš Email info@naobraz.cz a nebo na telefon: 777 600 410 a rádi Vám poradíme.


Velikost fotografie

Velikost fotografií

Velikost fotografií

Kvalita fotografií pro tisk je obšírné téma. V kostce se dá říct, že existují jednoduchá pravidla pro to, jak kvalitní a velká by měla být fotografie pro určitou velikost obrazu. Přesnou tabulku s těmito velikostmi pro naše obrazy naleznete zde.

Z praxe však víme, že i z malé fotografie lze vytisknout krásný obraz. Proto prosím, i když se Vám bude zdát podle tabulky fotografie nepoužitelná, uploadňěte ji v našem konfigurátoru a při objednání obrazu nám do poznámky napište, že chcete, abychom zaslaná data podrobně zkontorovali. Kontrolu dělají naši grafici u každé Vaší fotografie, ale v tomto případě si dáme obvzláště pozor a případně zkusíme použít některý z našich triků pro zvýšení kvality fotografie pro tisk.


Druh tisku

Strukturované bavlněné plátno natažené na dřevěný rám

Strukturované bavlněné plátno natažené na dřevěný rám

Bavlněné plátno má jemnou strukturu a při potištění je vzhled obrazu velice působivý. Tato varianta tisku obrazů je nejoblíbenější pro svou věrnost a zajímavé podání, které struktura na plátně vytváří.

Jemná struktura plátna je také vhodnější pro obrazy z méňe kvalitních fotografií, kdy díky jeho jemné členitosti nejsou tak zřetelné případné nedokonalosti dodané fotografie.

Hladké bavlněné plátno natažené na dřevěný rám

Hladké bavlněné plátno natažené na dřevěný rám

Bavlněné plátno je krásně hladké a vynikají na něm i ty nejmenší detaily velice kvalitních fotografií.

Toto plátno nedoporučujeme používat u fotografií u kterých si nejste jistí jejich kvalitou, protože hladké plátno nezakryje nedokonalosti fotografie tak jako plátno strukturované.

Kapatex deska

Kapatex deska

10mm silná Kapa deska s jemnou strukturou imitující plátno je speciální materiál vytvořený pro potisk. Tento materiál je velice praktický, lehký a díky jeho vlastnostem nevyžaduje použití rámu. Rám je skládán ze samotné desky díky předem vyfrézovaným drážkám na zadní straně obrazu. Deska se po potištění "složí" do tvaru, který vytvoří na jeho zadní straně rám a zafixuje se lepidlem. Tyto obrazy nejsou tak náchylné na vlhkost, jako například obrazy s dřevěným rámem. V poslední době oblíbenost těchto obrazů velice stoupá a díky jejich praktičnosti je lidé rádi objednávají.

U kapatex obrazů nezáleží na tom jestli si vyberte velikost obrazu z některých předpřipravených vatriant. Váš speciální požadavek nenavyšuje standarní cenu ani dobu dodání obrazu.

Fotografický papír

Fotografický papír

Tiskneme na speciální fotografický papír prakticky v jakýchkoliv rozměrech.
Naší specializací je tisk nestadnardních a větších rozměrů fotografií nad 20 x 20 cm.

Pro tisk standardních velikostí fotografií Vám doporučujeme využít služeb nějakého fotolabu, který se zabývá přímo touto činností.


Zpracování okrajů

Tisk přes okraj obrazu

Tisk přes okraj obrazu

Vámi definovaná viditelná plocha obrazu bude zmenšena o 3 až 4 cm a tento kraj fotografie bude použit pro tisk na okraj obrazu.

(Na obrázku pro příklad je plocha, která bude tištěna na okraj obrazu vyznačena červenou oblastí)

Dokreslení okraje obrazu

Dokreslení okraje obrazu

Pokud chcete zachovat celou viditelnou část obrazu, kterou jste vybrali v konfigurátoru z vlastní fotografie nebo tak jak je vidět fotografie v galerii, zvolte možnost dokreslení okraje obrazu. Náš grafik udělá kopii obrazu otočí ji a ozrcadlí tak, aby navazovala na přední část obrazu a nikdo si ani nevšímne, že okraje jsou dokreslované.

(Na obrázku pro příklad je plocha, která bude dokreslena na okraj obrazu viditelná vpravo vedle modré linky výběru a pod linkou výběru)

Barevný okraj obrazu

Barevný okraj obrazu

Barevný okraj obrazu můžete zvolit pokud budete chtít okraj obrazu mít v jednom odstínu barvy a budete ho chtít sladit například s barvou na obraze nebo s okolím obrazu. V nabídce je škála nejpoužívanějších, příjemných pastelových barev mezi kterými samozřejmě nechybí ani bílá a černá barva a odstíny šedi.

Pokud si nebudete jisti jakou barvu zvolit k barevnosti obrazu, můžete vybrat možnost výběru barvy našim grafikem, který přimo na monitoru vybere nejlépe vypadající barvu okraje pro Váš obraz.